NOWA PUBLIKACJA: „Narzędzia zarządzania przestrzenią w procesach rewitalizacji”

Podziel się:

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą publikacją Wydawnictwa Naukowego IRMiR pt. „Narzędzia zarządzania przestrzenią w procesach rewitalizacji”, opracowaną pod redakcją Katarzyny Spadło.

O CZYM DOWIECIE SIĘ Z MONOGRAFII?

W publikacji omówiono doświadczenia i wnioski wypracowane przez zespół autorski Centrum Doradztwa Rewitalizacyjnego IRMiR w trakcie realizacji części pilotażowej projektu „Nowy model urbanizacji w Polsce – praktyczne wdrożenie zasad odpowiedzialnej urbanizacji oraz miasta zwartego (NewUrbPact)”. Odnoszą się one do zagadnień rewitalizacji dotyczących opracowania modelowego gminnego programu rewitalizacji, poszerzonego o narzędzia urbanistyki operacyjnej.

Nowością testowaną w projekcie było włączenie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej do wczesnego etapu programowania rewitalizacji. W projekcie pilotażowym założono, że zapewni ona wyższą skuteczność i efektywność procesu.

DLACZEGO JESZCZE WARTO PRZECZYTAĆ NASZĄ PUBLIKACJĘ?

Z publikacji dowiecie się, jakie jeszcze inne narzędzia urbanistyki operacyjnej są możliwe do wykorzystania przez gminy w procesach rewitalizacji. Znajdziecie także merytoryczne wskazówki do optymalizacji prowadzonych przez Was polityk rozwojowych.

Zachęcamy do zgłębienia tajników zarządzania przestrzenią w procesach rewitalizacji!

Publikacja dostępna do pobrania na stronie Wydawnictwa Naukowego IMRiR.